Templom- és sportélmények Novotny Zoltántól

2018. február 09., címkék: téli olimpia, novotny zoltán

Egy olimpiai siker rádióközvetítésének hatására kezdett úszni, aztán egész életét meghatározta a sport és a rádió. Novotny Zoltán rádiós kommentátor tizenhárom nyári olimpiáról tudósított. A Magyar Rádió sportszerkesztőségének vezetőjeként azért harcolt, hogy legyen közvetítés a téli ötkarikás játékokról is. A sportújságíró abban bízik, hogy harmincnyolc évvel legutóbbi éremszerzésünk után ismét a dobogóra léphet magyar sportoló a téli olimpián, a dél-koreai Phjongcshangban.

Nemzettudat és sport

2016. szeptember 25., címkék: novotny zoltán, prusz, paralimpia, olimpia, PRUSZ, prúsz

Különleges, szívet melengető sporteseményekkel telt a nyár, szeptember 19-én a Paralimpiai játékok záró ünnepségével értek véget. A Protestáns Újságírók Szövetségének éves médiaműhelyén Novotny Zoltán sportriporter tartott előadást a sportsikerek és a nemzeti eszme kapcsolatáról.

Olimpia, újságírás, keresztyénség

2014. december 18., címkék: reformátusok lapja, karácsony 2014, novotny zoltán

A karácsony nemcsak a hagyomány ünnepe, nemcsak a finomságokkal megrakott asztalé és az ajándékoké, hanem elsősorban Jézus születéséé – magyarázza évek óta minden adventben az újpesti gyerekeknek Novotny Zoltán sportriporter. A Protestáns Újságírók Szövetsége elnökével a zsurnalisztaszervezet feladatairól, a magyar olimpiai szervezés esélyeiről és nem mellesleg az ünnepről beszélgettünk.

Novotny Zoltán Táncsics-díjat kapott

2013. március 14., címkék: protestáns újságírók szövetsége (prúsz), novotny zoltán

Novotny Zoltán, a Protestáns Újságírók Szövetségének elnöke több évtizedes kiemelkedő újságírói tevékenységének elismeréseként Táncsics Mihály-díjban részesült, amit nemzeti ünnepünk alkalmából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere adott át neki.

Kitüntették Novotny Zoltánt

2012. augusztus 02., címkék: novotny zoltán, londoni olimpia, protestáns újságírók szövetsége (prúsz), kitüntetés

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) és a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) közös elismerését vehette át csütörtökön Londonban Novotny Zoltán.